Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

     

Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału

w III Ogólnopolskiej Konferencji

Kobiecości i Męskości 

oraz Bliskich Związków Interpersonalnych,

która odbędzie się

w dniach 15 – 16 października 2020 roku w Katowicach, pod hasłem:

Bliskie związki w zmieniającym się świecie.

 

 

             Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w III Ogólnopolskiej Konferencji Psychologii Kobiecości i Męskości oraz Bliskich Związków Interpersonalnych, organizowanej przez Instytut Psychologii UŚ oraz Polskie Stowarzyszenie Psychologii Bliskich Związków, która odbędzie się w dniach 15 – 16 października 2020 roku w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, pod hasłem „Bliskie związki w zmieniającym się świecie”.

           

            III Ogólnopolska Konferencja Psychologii Kobiecości i Męskości oraz Bliskich Związków Interpersonalnych jest trzecią edycją inicjatywy zapoczątkowanej w roku 2016. Podejmuje problematykę ewolucji wzorców przeżywania kobiecości i męskości, a także sposobów tworzenia i funkcjonowania bliskich związków interpersonalnych, nieustannie obecną w dyskusjach toczonych w wielu dyscyplinach nauki.

 

        Zainteresowania zagadnieniami relacji interpersonalnych w polskiej psychologii dowiodła liczna obecność przedstawicieli wiodących polskich ośrodków naukowych w I oraz II Ogólnopolskiej Konferencji Kobiecości i Męskości oraz Bliskich Związków Interpersonalnych, które odbywały się w latach 2016 oraz 2018 w Katowicach. Wydarzenie to stało się okazją do integracji środowiska badaczy i praktyków, dając sposobność do wielowymiarowej analizy nowych i tradycyjnych problemów związanych z budowaniem relacji interpersonalnych.

 

            Wzorem poprzednich edycji konferencji do udziału w obradach pragniemy zaprosić badaczy i praktyków, osadzonych w takich kierunkach wiedzy jak psychologia, pedagogika, socjologia, nauki o  rodzinie oraz wszystkie osoby zainteresowane kształtem funkcjonowania bliskich relacji międzyludzkich.

 

            III Ogólnopolska Konferencja Psychologii Kobiecości i Męskości oraz Bliskich Związków Interpersonalnych jest jednym z nielicznych wydarzeń poświęconych tej problematyce w Polsce, oraz jedynym ujmującym problematykę bliskich relacji interpersonalnych w perspektywie zmieniających się  przekonań społecznych dotyczących kobiecości i męskości. Konferencja ta tworzy okazję integracji środowisk psychologów – badaczy z psychologami i przedstawicielami innych dyscyplin, specjalizującymi się w pracy edukacyjnej, terapeutycznej i promocyjnej.

 

Aktualne informacje organizacyjne zawarto w Komunikacie 1.

 

Konferencja jest organizowana pod patronatem:

Polskie Stowarzyszenie Psychologii Bliskich Związków

 Strona PSPBZStrona PSPBZ